ورود
ثبت نام

اگر قصد خرید سیم کارت دارید و رفتن به مراکز فروش برای شما وقت گیر است و یا از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید سیم کارت دلخواه خود را از میان طیف گسترده و متنوعی از محصولات انتخاب نمایید، ما به شما سامانه سیم خان را پیشنهاد می دهیم.
از سوی دیگر اگر دارای مجوزهای قانونی مورد نیاز جهت معاملات سیم کارت هستید و سعی دارید در این حوزه فعالیت گسترده و پر سودی داشته باشید، می توانید با ثبت فروشگاه اینترنتی خود از مزایای سامانه سیم خان برای فروشگاهها استفاده نمایید.

فعالیت کاربران در سامانه سیم خان شامل موارد زیر می باشد:

سیم خان چیست؟
ثبت نام در سامانه

جهت خرید سیم کارت می بایست نسبت به ثبت نام اقدام نمایید. در این مرحله نام کاربری و کلمه عبور از طریق پیامک به شماره همراه درج شده در سامانه ارسال می گردد که جهت ورود می بایست از آن استفاده نمایید.

فروشگاه هایی مانند دفاتر پیشخوان دولت که دارای مجوز فعالیت در حوزه خرید و فروش سیم کارت می باشند می توانند نسبت به ثبت فروشگاه اقدام نموده و از مزایای آن بهره مند گردند. فروشندگان عمده سیم کارت، نیازها و دغدغه هایی مانند افزایش فروش، فروش فوری سیم کارت ها و در نتیجه در گردش بودن سرمایه، دستیابی سریع به مبلغ حاصل از فروش و... دارند. فروشندگان خرد نیز به سرمایه مناسب، خرید تعداد پایین سیم کارت به قیمت عمده، دسترسی به شماره های متنوع با پیش شماره های مختلف مطابق سلیقه مشتریان، خرید از فروشگاه معتبر و... نیاز دارند.
این سامانه جهت اشتراک سرمایه فروشگاههایی که به صورت عمده و نیز فروشگاههایی که به صورت خرد در این حوزه فعالیت دارند به وجود آمده است. به عبارت دیگر فروشگاه های دارای سرمایه زیاد با خریداران متعدد و آنلاین در ارتباط هستند و فروشگاه های کم یا فاقد سرمایه نیز بدون نیاز به سرمایه گذاری می توانند فعالیت گسترده ای در حوزه خرید و فروش سیم کارت داشته باشند.

ثبت فروشگاه
ثبت آگهی فروش سیم کارت

ثبت آگهی فروش سیم کارت در سامانه سیم خان رایگان می باشد. فروشنده می تواند در زمان ثبت، نحوه فروش را که شامل آنلاین و غیر آنلاین می باشد تعیین نماید.

فروشگاه ها می توانند سیم کارت های قابل رزرو فروشگاه های دیگر را جهت فروش در فروشگاه خود به صورت 10، 20 و یا 30 روزه رزرو نمایند. بدین ترتیب سیم کارت رزرو شده از لیست های جستجو خارج می گردد و رزرو کننده می تواند سیم کارت را جهت فروش به مشتریان حضوری دفتر خود عرضه نماید. به این ترتیب دفاتر بدون نیاز به سرمایه گذاری و خرید پک سیم کارت که اغلب با یک رنج خاص می باشد، می توانند با پرداخت مبلغ جزئی، لیستی از سیم کارت های متنوع برای دفتر خود تهیه نمایند. نوعی دیگر از این قابلیت را به صورت رایگان نیز می توانید استفاده نمایید که توضیحات آن بعد از ثبت فروشگاه در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

رزرو سیم کارت
افزایش اعتبار

در این سامانه می توانید به صورت مستقیم به درگاه الکترونیکی پرداخت متصل شده و نسبت به افزایش اعتبار خود جهت فعالیت هایی مانند خرید سیم کارت اقدام نمایید.

خرید توسط کاربران عادی:

اگر سیم کارتی که قصد خرید آن را دارید به صورت فروش آنلاین آگهی شده، بلافاصله بعد از خرید، کد فعال سازی آن در اختیار شما قرار می گیرد. سپس با مراجعه به هر یک از دفاتر پیشخوان و یا نمایندگی ها در سراسر کشور با ارائه شماره سیم کارت خریداری شده، کد فعالسازی آن و کارت ملی خود به صورت کاملاً رایگان سیم کارت خریداری شده را فعال نمایید. لازم به ذکر است مکانیزم فعالسازی سیم کارت های ایرانسل و رایتل با همراه اول متفاوت می باشد و بعد از فعالسازی رایگان این دسته از سیم کارت ها می بایست تعویض سیم کارت نیز بر روی آنها صورت گیرد. برای تعویض سیم کارت های ایرانسل و رایتل مبلغی بین 2 تا 10 هزار تومان (با توجه به نوسانات بازار) از شما دریافت خواهد شد. خریدهای آنلاین کاربران عادی از سوی سامانه دارای ضمانت 48 ساعته می باشد. یعنی در صورت بروز مشکل در فعالسازی سیم کارت، تا 48 ساعت بعد از خرید می توانید مشکل خود را اعلام نمایید.

خرید توسط فروشگاه ها:

در سیم کارت های همراه اول بعد از دریافت کد فعالسازی، سیم کارت را می بایست با استفاده از پوکه خام موجود در دفتر فعال نمایید. در سیم کارت های ایرانسل و رایتل نیز ابتدا سیم کارت را با استفاده از سریال دریافت شده از سامانه فعال نموده و سپس با استفاده از بسته بازگشت موجود در دفتر نسبت به تعویض آن اقدام نمایید. خریدهای آنلاین دفاتر از سوی سامانه دارای ضمانت 24 ساعته می باشد. یعنی در صورت بروز مشکل در فعالسازی سیم کارت، تا 24 ساعت بعد از خرید می توانید مشکل خود را اعلام نمایید.

کاربران عادی و دفاتر اگر قصد خرید سیم کارتی را دارند که به صورت فروش غیر آنلاین آگهی شده می بایست با فروشگاه آگهی کننده تماس حاصل نموده و در خصوص نحوه خرید هماهنگی های لازم را با مدیریت فروشگاه به عمل آورند.

خرید سیم کارت از سامانه
تعیین سطح و بروز رسانی

فروشندگان می توانند هر یک از سیم کارت های آگهی شده خود را جهت بهتر دیده شدن در سامانه تعیین سطح و بروز رسانی نمایند.